piątek, 14 sierpnia 2015

Wegański shake proteinowy z melonem

Shake proteinowy- dla wegan, wegetarian, ale nie tylko. Przede wszystkim dla każdego, kto potrzebuje wysokiej jakości proszku do zwiększenia dziennego spożycia białek.
Do mojego koktajlu używam izolat białka groszku.

Białko z groszku jest naturalnym białkiem pochodzenia warzywnego.

Pozyskiwany jest wyłącznie z żółtego grochu. Nie zawiera glutenu, laktozy, cholesterolu, ani innych nieodżywczych składników. Jest więc idealnym źródłem białka dla osób nietolerujących pewnych pokarmów.Zawartość w 30g:
energia: 119.7Kcal 
białko (sucha masa): 24,6g 
białko (masa rzeczywista): 23,4g
węglowodany: 3,2g 
tłuszcze: 0,9g Większość osób żyje w błędnym przekonaniu, że białko pochodzenia roślinnego jest pozbawione pewnych aminokwasów, przez co "jest niekompletne', czyli nie gwarantuje pełnego odżywiania. Dotychczas zalecane wegaterianom, rozwiązanie polegało na łączniu różnych postaci białka roślinngo, np. roślin strączkowych i zbóż w celu uzyskania 'kompletnego' wzorca niezbędnych aminokwasów. Badania dowiodły, że wszystkie produkty, takie jak pełne zboża, fasola, czy ziemniaki zawierające węglowodany złożone, posiadają profil aminokwasów, który zaspokaja zapotrzebowanie człowieka na białko. Aby uzyskać białko roślinne przypominające białko pochodzące z mięsa, można stosować zboża i rośliny strączkowe w proporcji około 2 części zbóż na 1 część roślin strączkowych. Spożywanie nasion lub orzechów razem ze zbożami również zwiększa zakres przyjmowanych aminokwasów. Jednak niektórzy nie są w stanie prawidłowo trawić takich połączeń, jak rośliny strączkowe i zboża lub podobne wtedy takie pokarmy należy podawać naprzemiennie- zboża w czasie jednego posiłku , rośliny strączkowe podczas następnego- a wspomniane zasoby aminokwasów dzięki zgromadzonym w ciele rezerwom będą uzupełniać białka zawarte zarówno w zbożach, jak i roślinach strączkowych.
Shake proteinowy:
-30g izolatu z groszku (u mnie MYPROTEIN)
-1 banan
-pół brzoskwini
-pół szklanki pokrojonego melona

Sposób przygotowania:
-wszystkie składniki wkładamy do naczynia i dokładnie blendujemy

Na zdrowie! :)

1 komentarz :

  1. wspaniały szejk, żaden kupny nie może się z nim równać :)
    zachęcam do udziału w konkursie :) http://foodmania-przepisy.blogspot.com/2015/08/konkurs-pozegnanie-wakacji-z-owocowym.html

    OdpowiedzUsuń